Często zadawane pytania (FAQ)

Okulary na laptopie

Czym jest platforma CABIO?

CABIO to platforma internetowa łącząca kierowców aplikacji taksówkowych z partnerami rozliczeniowymi lub partnerami flotowymi. Dzięki niej kierowca na bieżąco może śledzić stan swoich rozliczeń z partnerem, może zgłosić chęć dokonania dodatkowego rozliczenia oraz jest automatycznie powiadamiany o rozliczeniu okresowym zrealizowanym przez swojego partnera. Dodatkowo kierowcy zarejestrowani na platformie mają dostęp do różnych informacji z rynku przewozów oraz korzystnych ofert. Bardziej szczegółowy opis znaleźć możesz tutaj.

Jak zostać kierowcą aplikacji taksówkowych?

Aby zostać kierowcą aplikacji taksówkowych wystarczy zarejestrować się na wybranej platformie przewozowej oraz podpiąć w niej partnera, z którym zamierza się jeździć. Należy mieć również na względzie konieczność spełniania szeregu warunków stawianych przez dostawców poszczególnych aplikacji przewozowych w odniesieniu do kierowcy, jak i pojazdu oraz warunków stawianych przez przepisy prawa obowiązujące w kraju. Więcej informacji na temat wymogów formalnych przedstawiamy w osobnym artykule.

Czy muszę jeździć z partnerem?

Teoretycznie nie ma konieczności wiązania się z partnerem flotowym ani rozliczeniowym, jednak chcąc jeździć samemu należy wziąć pod uwagę konieczność samodzielnego wyrobienia licencji taksówkowej na dany region. Warto również zwrócić uwagę, że jazda z partnerem często pozwala na optymalizację podatkową wynikającą na przykład z możliwości zaliczania wydatków eksploatacji pojazdu jako kosztu realizacji usługi. Aby móc to robić bez partnera musiałbyś prowadzić własną działalność gospodarczą.

Czym są aplikacje taksówkowe?

Aplikacje taksówkowe to popularne aplikacje takich firm jak Uber, Bolt czy FreeNow, które łączą pasażerów z kierowcami. Dzięki nim kierowca taksówki ma zapewnione zlecenia kursów, a pasażerowie mogą łatwo zamówić przejazd.

Jaki partner będzie dla mnie najbardziej odpowiedni?

To zależy czego oczekujesz. Jeśli nie posiadasz własnego pojazdu powinieneś zgłosić się do partnera flotowego, a jeśli go posiadasz to do partnera rozliczeniowego. Na pewno łatwiej, przyjemniej i bardziej transparentnie będzie Ci się współpracowało z partnerem korzystającym z systemu takiego jak CABIO, czyli umożliwiającego automatyzację rozliczeń, automatyczne powiadamianie o zrealizowanym rozliczeniu, itp. Uczciwi i sumienni partnerzy nie muszą się chować za jednym numerem telefonu, którego mogą nie odbierać - uczciwi i sumienni partnerzy potrafią wykorzystać cały szereg środków jakie daje współczesny postęp, w tym dostęp internetowy czy przetwarzanie danych w chmurze. Może nie będą oni kusili najtańszą ofertą, ale za to w ostatecznym rozrachunku współpraca z nimi zaowocuje największymi zyskami. Rejestrując się na platformie CABIO zyskujesz dostęp do bieżących informacji z rynku aplikacji przewozowych i firm taksówkowych.

Jaki jest najlepszy samochód na taksówkę aplikacji przewozowej?

Na stronach internetowych znaleźć można wiele porad w sprawie najlepszego pojazdu na taksówkę. Często przywoływane są nawet konkretne marki pojazdów - trudno powiedzieć czy takie wypowiedzi są sponsorowane czy nie. Trzeba jednak wiedzieć, że ogólna jedna odpowiedź na tak postawione pytanie nie istnieje. Ekonomika eksploatacji auta zależeć będzie od sposobu jego eksploatacji, a więc jak długie kursy są wykonywane, czy auto często stoi w korkach i jak długie są to postoje itd. Warto również zwrócić uwagę, że auto wyższej klasy sprawia lepsze wrażenie na pasażerach, którzy finalnie oceniają jakość usługi. A więcej zadowolonych pasażerów to przecież więcej zleconych kursów. Nieco więcej naszych przemyśleń na temat wyboru samochodu zamieściliśmy w oddzielnym wpisie.

Napisz do nas!

Wypełnij poniższy formularz, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to możliwe.

Dane kontaktowe

Zwycięstwa 10, 44-100 Gliwice